Skip to content Skip to footer

Wystawa w Grand Hotelu w Krakowie

Wystawa tymczasowo zamknięta. Zainteresowanych obejrzeniem kolekcji lub zakupem prac Prof. Juliusza Joniaka prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty.

Marta Joniak-Chmura

Telefon: 606 231 261

E-mail: m.marta@2gb.pl

W samym sercu Krakowa, tuż obok Rynku Głównego znajduje się niezwykły hotel. Grand Hotel w Krakowie już od 1887 roku przyjmuje znakomitych Gości, dbając o ich komfort i satysfakcję. Ten dawny Pałac Książąt Czartoryskich zachwyca pięknem odrestaurowanych z wielkim pietyzmem zabytkowych wnętrz, niepowtarzalną atmosferą, elegancją i luksusem. Jest też pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Krakowie.

Grand Hotel Elewacja

Do dyspozycji swoich Gości oddaje komfortowe pokoje wyposażone w meble z epokii, zabytkowe Apartamenty, w tym dwa Pałacowe – każdy o powierzchni około 100m2. Grand Hotel w Krakowie stał się też wielokrotnym “bohateriem medialnym”, opisywanym w literaturze i filmie. Jest kultowym miejscem na mapie Krakowa, a jego historia już dawno obrosła w legendę… 

Dlatego pomysł, aby spróbować do tej legendy dodać historię człowieka, artysty, malarza i jego sztukę, w towarzystwie wybitnych win z całego świata, wydaje się, że wzbogaci jej koloryt i smak.

Patrzę na obrazy Profesora Joniaka i myślę, że człowiek staje się lepszy a świat piękniejszy bo bardziej kolorowy.

~ M.J.Ch.

Juliusz Joniak

Profesor Juliusz Joniak urodził się w 1925 roku we Lwowie. Ukończywszy czteroletnią edukację w Szkole Przemysłu Artystycznego, w 1945 roku przez władze Ukrainy został wraz z rodziną zmuszony do ucieczki wagonami bydlęcymi do Polski. Wybrał Kraków, gdzie związał się na całe życie z Akademią Sztuk Pięknych.