Skip to content Skip to footer

Kolekcja obrazów Juliusza Joniaka

Juliusz Joniak, zaczął malować już w szkole średniej i nie przestał do końca życia. Gdy od nas odszedł na zawsze, na sztaludze pozostał rozpoczęty obraz a w swoim warsztacie stolarskim przygotowana do końcowego złocenia rama do tego obrazu, gdyż ramy miał zwyczaj robić sobie sam.

Kolekcja obrazów w Rodzinnej Galerii Autorskiej Profesora Juliusza Joniaka

Juliusz Joniak Pozostawił po sobie ogromną kolekcję obrazów olejnych malowanych na płótnie, akwareli, szkiców, grafiki, pamiętniki z wyjazdów, zdjęcia a także cały zbiór eksponatów wykorzystywanych do komponowania martwych natur: charakterystyczne garnki, dzbany, misy, muszle, butelki, zaschnięte owoce, kwiaty a także draperie. Trzeba też wspomnieć o znaczącej ilości opinii, prac pisanych, zapisanych przemyśleń, wywiadów i innych.

Kolekcja obrazów w galerii przy Sławkowskiej i galerii internetowej

Obrazy, które były lub są w posiadaniu rodziny prezentujemy w naszej Rodzinnej Galerii Autorskiej Profesora Juliusza Joniaka w piwnicach Hotelu Grand***** przy ul. Sławkowskiej w Krakowie oraz na stronach Galerii w internecie. Galeria internetowa pozwala nam oczywiście prezentować coraz to większy przegląd prac i pamiątek, który to będziemy ciągle uzupełniać o nowe, przygotowywane wciąż fotografie obrazów, akwareli, przedmiotów ale także wywiady, artykuły, zdjęcia bardziej lub mniej prywatne, recenzje.

Postaramy się pokazać jakim był świat, który stworzył Juliusz Joniak, w którym wszyscy znajdowaliśmy miejsce dla siebie.

O sztuce:

Malarstwo Profesora Juliusza Joniaka. Koloryzm to jak poezja, urzeka pięknem, barwą. Patrząc na
obrazy chce się tam być, podziwiać piękne krajobrazy, piękne morze, ciepłe, upalne, południowe słońce. Fascynacja pięknych plenerów, kolorów i barw, chce się tam być, patrzeć i wracać.
Ars Longa Vita Brevis – niech tak będzie! Kochamy to Malarstwo i Pana Profesora.

~ Nawroccy z Krosna
Juliusz Joniak, Plac z kolumną '14, 75x85
Kolekcja win

Wino w naszej Galerii:

Staramy się przedstawić wyselekcjonowane wina najbardziej szanowanych marek i najciekawszych rejonów świata. To miejsce, które przewidujemy dla kolekcjonerów win, szukających wyjątkowych roczników z ciekawych stron świata.